Webhosting, webové stránky a služby SEO využíváme od roku 2018. Jako zákazník jsme spokojeni s řešením SEO v rámci webhostingového tarifu. Řešení nám zcela vyhovuje. .

Webhosting, webové stránky a služby SEO využíváme od roku 2018. Jako zákazník jsme spokojeni s řešením SEO v rámci webhostingového tarifu. Řešení nám zcela vyhovuje. .

First of all I have to say we love your juices!! In fact we get a twice monthly delivery but want to increase this.

I received my first box l of friends.

Kódování databází | Webhosting BANAN = webové stránky zdarma a hosting

Kódování databází

Databázový server MySQL je schopen pracovat s různým kódováním národních abeced v různých tabulkách. Jeho správná konfigurace je proto nutná zvlášť pro takové národy, které se neobejdou bez zvláštních písmenek, jako jsme i my.

Před přístupem k databázi a jejímu kódování je nejdříve nutné databázi vytvořit. Vytvoření databáze probíhá přes administraci v sekci Databáze & FTP - MySQL databáze. Při vytváření databáze je nutné specifikovat požadované výchozí kódování. Pokud by se takto nastavené kódování databáze lišilo od kódování na stránkách, tak by se mohly na stránkách zobrazovat chybné znaky. 

Nastavení kódování v již existujících databází a tabulkách provedeme přes phpMyAdmin kliknutím na jméno databáze (tabulky) a výběrem záložky úpravy v pravém horním menu. Poté vybereme v kolonce "Porovnávání" příslušné kódování. U jednotlivých sloupečků tabulky uděláme totéž v jejich editaci.

Mezi nejznámější způsoby kódování patří: UTF-8, latin1, latin2, cp1250. U kódování a řazení nás zajímají dvě věci. První je použitá znaková sada a druhou je způsob slovníkového řazení znakových řetězců (kolace). V databázi, která bude obsahovat česky psané záznamy, se nejčastěji používá kódování utf8 a kolace utf8_czech_ci.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7483 domén 6246 1237

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Richard Slipek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
Webhosting za 29Kč a k tomu webovky zdarma.