Webhosting, webové stránky a služby SEO využíváme od roku 2018. Jako zákazník jsme spokojeni s řešením SEO v rámci webhostingového tarifu. Řešení nám zcela vyhovuje. .

Webhosting, webové stránky a služby SEO využíváme od roku 2018. Jako zákazník jsme spokojeni s řešením SEO v rámci webhostingového tarifu. Řešení nám zcela vyhovuje. .

First of all I have to say we love your juices!! In fact we get a twice monthly delivery but want to increase this.

I received my first box l of friends.

Co je to doména? | Webhosting BANAN = webové stránky zdarma a hosting

Co je to doména?

Doména neboli doménové jméno je adresa Vašich internetových stránek. Když k Vám někdo chce přijít domů na návštevu, dáte mu adresu - funguje to i na internetu. Když chce někdo navštívit Vaše stránky, musí znát jejich adresu, doménové jméno.

Na rozdíl od poštovní adresy si u domény můžete vybrat její název. Zda je doména volná můžete kdykoliv ověřit prostřednictvím služby whois (anglicky "kdo je"). Pokud chcete vědět, zda je Vámi vybrané jméno volné, vyzkoušejte nic.cz nebo who.is.

Je-li Vámi vybrané doménové jméno volné, můžete si jej objednat v našem objednávkovém formuláři - zde už si vyberete zda chcete k doméně i hosting či nikoliv.

Tvar doménového jména

Každé doménové jméno má svůj pevně daný tvar. Jistě jste se již setkali s adresou ve tvaru www.domena.cz. Podobně jako u poštovní adresy, kde píšeme nejprve komu, na které ulici a nakonec v jakém městě/státě, má i tvar doménového jména význam. Mluvíme o tzv. řádech:

www doména třetího řádu
domena doména druhého řádu
cz doména prvního řádu

Doména prvního řádu

Říká se jí také koncovka. Specifikuje, z jaké země stránky pocházejí a v jakém jazyce jsou uloženy. Neplatí to ovšem vždy - existují například takzvané generické domény, které specifikují spíše obsah než zemi původu. Příkladem jsou domény s koncovkou .com nebo .net.

Doména druhého řádu

Doména druhého řádu je nejdůležitější, jelikož určuje samotný název Vašich stránek a má rovněž velkou prioritu při vyhledávání informací. Název by měl odpovídat zaměření a obsahu stránek - nejčastěji se volí název firmy nebo obor podnikání.

Doména třetího řádu

Říká se jí také subdoména. Umožňuje dále rozlišovat mezi jednotlivými weby v rámci Vaší domény. Kromě hlavní subdomény www, která je většinou využita pro hlavní webovou prezentaci, můžete využívat kupříkladu subdoménu ve tvaru eshop.domena.cz pro Váš internetový obchod. Subdomény získáte zdarma a v neomezeném množství k webhostingu, který si můžete objednat v našem objednávkovém formuláři.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7483 domén 6246 1237

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Richard Slipek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
Webhosting za 29Kč a k tomu webovky zdarma.